גנרטור חשמלי

כל הגנרטורים פועלים למען אותה המטרה- להפיק חשמל. גנרטור חשמלי מספק חשמל למוצרי חשמל מבלי להיות תלוי במערכת החשמל הארצית. הגנרטור החשמלי היא יחידה עצמאית ושלמה להפקת חשמל.

איך פועל גנרטור חשמלי? בבסיסו, גנרטור הוא מגנט שמסתובב במהירות גדולה בסמוך לסליל ברזל. בכל פעם שקצוות המגנט עוברות ליד הסליל, נוצרת פעימה חשמלית. המגנט מסתובב במהירויות גדולות מאוד, בין 1500 ועד ל-3000 סיבובים בדקה וכך יוצר זרם חשמלי אחיד.

סוגים של גנרטורים חשמליים

כאשר אנחנו שומעים על גנרטור חשמלי, אנחנו ישר חושבים על גנרטור עם מנוע בעירה, כמו במכונית. אולם יש עוד סוגים של גנרטורים: כאלו שמופעלים מכוח הרוח או מלחץ מים (סכרים או מפלים). גם הם, באמצעות כוחות הטבע, מסובבים מגנט במהירות גדולה.

אבל בואו נחזור לסוג הנפוץ והמוכר- גנרטור חשמלי שעובד על דלק. הסוג הזה מתחלק לשניים: גנרטור על בנזין וגנרטור על סולר (גנרטור דיזל). ככלל, גנרטור שמונע על סולר יותר חסכוני לצרכן ובעל מנוע אמין ועמיד יותר לאורך זמן.

נתונים של גנרטור חשמלי

גנרטור חשמלי נע בין הספק של 600 וואט ועד 14 קילו-וואט (14,000 וואט). המשקל של הגנרטורים כבד, וגם הגנרטור הקטן ביותר שוקל לפחות 20 קילו. הגנרטורים הנפוצים לשימוש, אלו שמספקים 2000-4000 וואט, שוקלים סביב חמישים קילו.

הרעש של הגנרטורים נמדד על פי תקן אירופאי שנקרא DBA. הסטנדרט הוא שממרחק 7 מטרים ימדדו כ-72 יחידות DBA. גנרטורים טובים עושים פחות רעש ונמדדים מ-65DBA ומטה. גנרטורים מושתקים עושים רעש סביב ה-40DBA.

לקרוא את הוראות היצרן של גנרטור חשמלי

האם אתם צריכים לרוץ ולקנות מכשיר למדידת רעש? ממש לא. כל שתצטרכו הוא לקרוא את נתוני היצרן. כעת, כשאתם יודעים מה מדדי הרעש הסטנדרטיים, תוכלו לשער את מידת הרעש שתהיה לכם עוד לפני ההשכרה או הקנייה.

לסיום, אנחנו תמיד ממליצים להשתמש בגנרטור עם הספק חשמלי מעבר לזה שתצטרכו באירוע שלכם או לעבודה שאתם מתכננים. טווח בטיחות של 1000 וואט יבטיח עבודה רציפה של כל מוצרי החשמל.