גנרטור חירום

גנרטור חירום על כל צרה שלא תבוא

גנרטור חירום הוא כל סוג גנרטור שתפקידו להיכנס לפעולה ברגע שהמערכת החשמלית איננה מתפקדת כראוי או במקרה של הפסקת חשמל. החשיבות של גנרטור חירום הוא בכניסה מיידית לפעולה ובמתן מענה מלא מבחינת הספק החשמל.

מי צריך גנרטור חירום? בתי חולים חייבים במערכת גיבוי חשמלית. אם החשמל שמגיע מחברת החשמל יקרוס, מכונות ההנשמה יפסיקו לעבוד וחולים ימותו. גם חברת החשמל בעצמה מחזיקה גנרטורים לחירום, שברגע שהמערכת בהם מזהה הפרעה בהספק החשמל, היא מכניסה את הגנרטור לפעולה.

מי עוד נזקק לגנרטור חירום?

לא רק בתי חולים זקוקים לגנרטור חירום. גם בסיסי צבא לא יכולים להרשות לעצמם הפסקת עבודה עקב נפילת החשמל. בנוסף, חברות מחשבים שעובדות עם מאגרי נתונים גדולים או חברות אינטרנט שמפעילות שרתים עמוסים, ירצו להבטיח המשך עבודה שוטפת ולכן ירכשו גנרטור חירום.

גנרטור חירום לבנייני מגורים ועסקים

הגנרטור יכול לתת הספק משלים לזרם החשמל מחברת החשמל או לתת בעצמו את כל הזרם. בכל מקרה, יש צורך במערכת אלקטרונית שתפעיל את הגנרטור בשניות אחדות לפעולה מלאה. מי עוד צריך גנרטור חירום?על פי תקנות משרד הפנים, כל בניין מעל 9 קומות או מעל גובה של 27 מטר.

מטרת התקנה היא להבטיח את המשך הפעילות השוטפת של המעלית בבניין. שלא יקרה מצב שבגלל הפסקת חשמל אנשים יתקעו במעלית או לא יוכלו להשתמש בה.

נהלים להתקנת גנרטור חירום

קבלני בניין ובעלי בניינים, בין אם הם למגורים או לעסקים, מחפשים אחר גנרטורים למכירה ומעוניינים לרכוש גנרטור חירום קבוע לצורך השמתו בבניין. כמובן שבמציאות לא תמיד ישנם את הגנרטורים למכירה מהדגמים שאנו מחפשים ובמקרים אלו מומלץ לבדוק גם את האשפרויות של השכרת גנרטורים וזאת בכדי לוודא שנעשו כל המאצים במקרה שבו חייבים להחזיק בגרנטורים לצורך מקרי חירום, הן בפרוייקט בנייה והן במקומות רגישים כגון בתי חולים שחייבים ליהיות ערוכים לכל מקרה. משרד הפנים קבע נהלים עיקריים לגבי התקנת הגנרטורים בבניינים, והרי הם לפניכם:

  1. כל בניין מעל תשע קומות או מעל גובה של 27 מטר.
  2. החדש שבו יותקן הגנרטור יהיה חדר אקוסטי מיוחד כך שפעלת הגנרטור תהיה כמה שיותר שקטה.
  3. סביב הגנרטור יוצבו קירות חסיני אש שיוכלו למנוע מהאש לעבור או לכלות אותם במשך שעתיים לפחות.
  4. הכניסה לחדר תהיה דרך דלתות חסינות אש.
  5. החדר יהיה מאוורר עם אויר מבחוץ ועם שאיבת האוויר מבפנים.
  6. הגנרטור ייבדק בתקופות קבועות.
  7. אחסנת מכלי הדלק תיעשה על פי התקנות של הרשות לרישוי עסקים.