גנרטור קטן

גנרטור קטן לכל פעולה

גנרטור קטן הוא כל גנרטור עם הספק חשמלי של עד 3KVA (קילו ואט אמפר). הגנרטורים הקטנים הנפוצים ביותר הם בתווך של 0.6-2.5KVAA והם מספיקים להפעלה של מסיבה קטנה- כמה נורות, ומערכת הגברה של קולנוע ביתי ומחשב.

לחלופין, גנרטור קטן יפעיל בעצמו מתקנן חשמלי סטנדרטיים- מקרר, מכונת שערות סבתא, מכונת פופקורן או תאורה חזקה יותר (במידה וכל הכוח של הגנרטור יעבור לתאורה). גנרטור קטן הוא קטן גם מבחינת ההספק וגם מבחינה פיזית.

מבנה של גנרטור קטן

הגנרטורים הקטנים והחדישים לא עולים בגודלם על מזוודת טיולים סטנדרטית. גנרטור קטן נראה כמו טרולי (מזוודה נגררת כמו של הטייסים והדיילות) והגימור של הגנרטורים הקטנים מעוצב להפליא – הם סגורים במעטפת פלסטיק קשיח.

לפיכך הם נוחים להובלה – יש להם גלגלים וידית לאחיזה ולגרירה. מעטפת הפלסטיק סופגת את רעש המנוע של הגנרטור וכך גם הפעולה שקטה. שקט הפעולה מאפשר לכם למקם את הגנרטור הקטן צמוד למוצר החשמלי מבלי לסבול מהרעש המטרטר והמציק.

יתרונות של גנרטור קטן

  1. המחיר הזול – מחיר של גנרטור קטן נע סביב אלף שקלים. ניתן למצוא אות באתרים אשר מציעים גנרטורים למכירה וניתן כמובן גם לרכוש אותו בחנויות "עשה זאת בעצמך".
  2. משקל קל – גנרטורים קטנים אומנם לא קלים לחלוטין ולא תוכלו להרים אותם לבד למרחק רב, אבל אין ספק כי המשקל הקל יחסית יקל על מלאכת הניוד שלו.
  3. גודל קטן – נכנס לכל רכב, לא תופס מקום רב באחסון.
  4. קל לתפעול – יצרני הגנרטורים הבינו שקהל היעד לגנרטורים הקטנים הם לקוחות פרטיים. לכן הם פישטו את מערכת ההפעלה ועשו אותה נוחה, קלה וגם עמידה ביותר למקרים בהם מחפשים אחר השכרת גנרטורים, לפיתרון הזמני המהיר ביותר.

חסרונות של גנרטור קטן

לגנרטורים הקטנים גם חסרונות. האמינות שלהם נמוכה יותר מהגנרטורים הבינוניים והגדולים. יש יצרני גנרטורים סינים ואירופאים. באופן כללי, מומלץ להימנע מרכישת גנרטור סיני, בגלל המוניטין הרע שיצא לתוצרת שלהם.

חסרון נוסף הוא שגנרטורים קטנים לא מסוגלים לתת עבודה רציפה לאורך זמן. הם נחלשים לאחר שימוש ממושך וקשה לסמוך עליהם שיחזיקו לכל משך האירוע או העבודה. חיסרון אחרון הוא שקשה להשיג גנרטורים קטנים להשכרה. חברות ההשכרה כמעט ולא עובדות עם גנרטורים קטנים בגלל הסיבות שהזכרנו.