גנרטור נייד

יתרונות של גנרטור נייד

גנרטור נייד הוא גנרטור שנע על גלגלים וניתן להעביר אותו ממקום למקום בקלות יחסית. כיוון שבמקרים רבים גנרטור הוא מוצר שמיקום השימוש בו משתנה, היתרונות של גנרטור נייד הם רבים. על היתרונות הללו ניתן לקרוא במאמר הבא.

מטבעם, גנרטורים למכירה ברובם כבדים מאוד. המנוע מכיל חלקים כבדים ומיכל הדלק שוקל בעצמו לא מעט. עם מילוי הדלק, הגנרטור הופך לכבד עוד יותר. גנרטור נייד הוא לא גנרטור קל משקל שכל אדם יכול לנייד אותו בעצמו. הגנרטור הנייד הוא נגרר. הוא יושב על תושבת מברזל עם גלגלים ומתחבר לוו גרירה של כל רכב, יש לשים לב שלגרורים יהיה רשיון במשרד הרישוי עפ"י חוק.

הספק חזק גם לגנרטורים הניידים

קודם כל, להספק של הגנרטור אין קשר בין היותו נייד או לא. כיום, עם ההתפתחות הטכנולוגית, גם אפשרות של רכישת גנרטורים ניידים חדשים כמו גם ביד שנייה וכמובן, קיימות גם אפשרויות של השכרת גנרטורים מכל הסוגים כגון גנרטור נייד, גנרטור מירום, גנרטור מושתק ולכל מטרה. גנרטורים ניידים מגיעים גם להספק של 250 kvaa (קילו וולט אמפר) ומסוגלים להחזיק מופע שלם לאלפי צופים.

אם כך, אין לניידות השפעה על החוזק. אתם יכולים לקבל גנרטור נייד לכל צורך שיעמוד בפניכם ועדיין ליהנות מהיתרונות של ניידות, הספק עבודה גבוה, אמינות, אחריות ושירות תיקונים של החברה.

האם ניתן להזיז גנרטור נייד תוך כדי עבודה?

התשובה היא ניתן לעשות זאת, אך בתנאי שהגנרטור יבדק ע"י בודק חשמל מוסמך שיאשר את המתקן. אסור להזיז גנרטור פועל ממקומו, ואין זה משנה באיזה גודל הגנרטור או על איזה הספק הוא עובד. זאת משום שיש חלקים נעים בגנרטור והם אינם אמורים לחטוף טלטלות, אחרת יתכן  ויינזקו. בנוסף מערכת השמן של הגנרטור אינה כמו של רכב והיא חייבת להיות מאוזנת, כלומר כאשר יעלה הרכב עלייה חדה, המנוע יכבה בכדי להגן על עצמו.

סיבה נוספת שבגללה אסור להזיז את הגנרטור הוא בגלל ההארקה. הארקה היא החיבור של הגנרטור לקרקע, כאשר ישנו קצר גוף וחשמל נפרק לגוף הגנרטור, ההארקה דואגת שהחשמל יזרום לאדמה ולא לאדם כלשהו שייגע בגנרטור. גנרטור מפיק חשמל, ולעיתים ישנו קצר גוף, לכן יש לו צורך בהארקה. את הארקה מחברים לאדמה, ואם הגנרטור יזוז הוא לא יוכל לפרוק את החשמל ויכול לגרום להתחשמלות.

פתרון לניוד תוך כדי פעולה

כיצד בכל זאת אפשר לנייד את הגנרטור תוך כדי פעולה? ניקח לדוגמא מצעד ברחובות. המארגנים רוצים להפעיל במה ניידת על משאית וצריכים חשמל שיחזיק את המערך. במקרה כזה הם יוכלו למקם את הגנרטור על משאית נפרדת, או על אותה משאית (אם יש מקום) ולהניע את הגנרטור תוך כדי פעולה. כל זאת בתנאי שהגנרטור יבדק ע"י בודק חשמל מוסמך.